Vltavská cyklotrasa III.

 

DÉLKA: 61 km
START: Vyšší Brod
CÍL: České Budějovice

Vltavská cyklotrasa z Vyššího Brodu do Českých Budějovic vás povede po nejvýznamnějších památkách jihočeského kraje. Hned v úvodu můžete navštívit klášter ve Vyšším Brodě a hrad Rožmberk. Podél Vltavy dojedete až do Českého Krumlova, kde můžete navštívit grafitové doly a samozřejmě hrad a zámek, které jsou na seznamu UNESCO. Za Českým Krumlovem je klášter Zlatá Koruna a odtud vás čeká nepříjemné stoupání. Po velké dřině se vám, za odměnu, otevře výhled na krásnou jihočeskou krajinu, přes kterou dojedete až do krajského města České Budějovice.

MAPA

DÉLKA: 61 km

START: Vyšší Brod

Do Vyššího Brodu můžete využít vlak z Českých Budějovic s přestupem v Rybníku. Dbejte zvýšené pozornosti při zvolení vlaku z Českých Budějovic do Rybníku. Dálkové vlaky směřující do Rakouska mají povinnou rezervaci pro jízdní kolo.

TRASA:

Z Vyššího Brodu do Českého Krumlova vede cyklotrasa po mírně frekventované silnici II. třídy v těsné blízkosti Vltavy. Od Českého Krumlova do Českých Budějovic pojede po místních silnicích s minimálním provozem a v některých úsecích po vybudovaných cyklostezkách. Na celé trase potkáte jen dvě stoupání, první v Českém Krumlově a druhé za Zlatou Korunou, zde doporučujeme jít pěšky. V případě potřeby je možné kdykoliv jízdu přerušit a pokračovat vlakem.

CÍL: České Budějovice

České Budějovice jsou krajským městem. Město je napojeno na železniční síť ČR a lze odtud využít vlaky směr Brno, Jihlava, Praha, Vídeň, Linz, Plzeň a vlaky na Šumavu. Město je také obsluhováno dálkovými autobusy.