DÉLKA: 11 km
START: Lipno nad Vltavou
CÍL: Frymburk

Pro milovníky zimních sportů a zimních procházek je k dispozici ledová magistrála vedoucí po zamrzlé ploše Lipenského jezera. Trasa dlouhá cca 7 km vzájemně spojuje Lipno nad Vltavou, Přední Výtoň a Frymburk. Lze ji absolvovat na bruslích, pěšky, ale také na běžkách. Najdou se i tací, kteří vytáhnou jízdní kolo. Ve Frymburku lze využít také 2 km udržovaný ovál a v Lipně nad Vltavou 3 km dlouhý ovál. Magistrála je v provozu dokud zima slouží a je pravidelně udržována v šířce 8 metrů místními dobrovolníky, kteří pravidelně kontrolují sílu ledu v celé její délce. Během provozu magistrály je k dispozici půjčovna zimního sportovního vybavení a o víkendu také stánky s občerstvením. S celkovou délkou necelých 11 km je lipenská magistrála nejdelší upravovanou dráhou na přírodním ledě na světě.

TERÉN:

Zledovatělá plocha pravidelně kontrolována místními dobrovolníky. Vstup je na vlastní nebezpečí a pouze v případě příznivého počasí a příznivé tloušťky ledu.

TRASA:

Lipno nad Vltavou - Přední Výtoň - Frymburk

JAK SE DOSTAT NA TRASU:

Vlakem z Českých Budějovic do Lipna nad Vltavou s přestupem v Rybníku. Při využití osobního automobilu lze dojet i do Frymburku.