In-počasí 

 

Vltavská cyklotrasa

Vltavská cyklotrasa je dálková cyklotrasa v České republice s celkovou délkou cca 430 km. Vede od pramene Vltavy, nedaleko nejvýše položené obce v České republice Kvildy, kolem lipenského jezera přes Český Krumlov, České Budějovice, Týn nad Vltavou, Orlík a Prahu až do Mělníka, kde se Vltava vlévá do řeky Labe.

 

Vltava

Vltava je se svými 433 km nejdelší řekou v České republice. Pramení na Šumavě nedaleko nejvýše položené obce Kvildy a protéká přes Lenoru, Lipno, Vyšší Brod, Český Krumlov, České Budějovice, Týn nad Vltavou, Orlík nad Vltavou, Kamýk, Slapy a Prahu až do Mělníka, kde se vlévá do Labe.

 

Schwarzenberský kanál

schwarzSchwarzenberský kanál se nachází na Šumavě a původně se používal k plavení dříví ze šumavských lesů. Kanál začíná nedaleko Nového Údolí a vlévá se do řeky Große Mühl v Rakousku, čímž se dalo plavit dříví dále po Dunaji až do Vídně. V dnešní době je nepoužívaný, občas se na udržovaných částech kanálu organizuje plavení dříví jako turistická atrakce.

 

Cyklotrasa podél železné opony

oponaDálková cyklotrasa, značena jako EuroVelo 13, kopíruje trasu bývalé železné opony. Začíná u Barentsova moře na severu Evropy a končí až u Černého moře na jihu Evropy. Celková délka je cca 6800 km. U nás začíná nedaleko Chebu a vede podél hranic s Německem a Rakouskem. Několikrát protíná hranice a Českou republiku nadobro opustí za Znojmem. Odhadovaná délka v ČR je cca 600 km.


Připravujeme

Lužnická cyklotrasa

Jihočeská cyklotrasa spojující novohradské hory, Třeboňsko, Soběslavská blata, husitské město Tábor, bechyňsko a vltavotýnsko. Celková délka cca 140 km.

Číst více …

 

Otavská cyklotrasa

Že šumavské obce Modravy údolím zlatonosné řeky Otavy za strakonickým dudákem, po stopách husitů a Švejka. Přes historické město Písek až na hrad Zvíkov, nacházejí se na soutoku Otavy a Vltavy. Celková délka cca 140 km.

Číst více …

 

Labská cyklotrasa

Česká dálková cyklotrasa začínající u pramene Labe v Krkonoších, která vede podél Labe přes Pardubice, Mělník, Děčín a dále do německého Hamburgu a až k ústí Labe do Severního moře v Cuxhavenu. Celková délka v ČR je cca 370 km a až k moři 1260 km.

Číst více …